Pozostałe

Młyn motorowy zlokalizowany na rogu obecnej ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego i T. Kościuszki skrywany jest przez zwartą zabudowę, która odgradza go od ulicy. Obiekt został wzniesiony najprawdopodobniej w 1910 roku przez rodzinę Bartczaków – jako murowany, dwupiętrowy budynek, usytuowany na rzucie prostokąta, z płaskim dachem krytym papą. Do jego wschodniej elewacji przylegała murowana, parterowa przybudówka mieszcząca siłownię. Jego mechanizm poruszany był silnikiem na gaz ssany, co z pewnością jak możemy się domyślać czyniło go bardzo innowacyjnym jak na owe czasy. Przed wojną młyn przeszedł w ręce rodziny Nierubiszewskich, za sprawą małżeństwa leśnika Nierubiszewskiego z Bartczakówną i tak funkcjonował do 1940 r. Zdewastowany podczas II wojny światowej, pełnił jedynie funkcje magazynowe. Młyn został ponownie uruchomiony w 1945 roku. W 1946 roku został zelektryfikowany, a osiem lat później upaństwowiony. Od tej pory stanowił własność Miejskiej Rady Narodowej. W 1973 roku został przekazany Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Bełchatowie. Młyn z pewnymi przerwami funkcjonował do 2009 roku. Budynek istnieje do dnia dzisiejszego i obecnie pełni funkcję usługowo- gastronomiczną.

Fani jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX odwiedzając nasze miasto do swojej dyspozycji mają jeden z największych w naszym regionie tego typu obiekt sportowy realizowany w ramach rewitalizacji terenów zielonych bełchatowskiego osiedla  Binków.

Skatepark jest miejscem rekreacji przeznaczonym głównie dla dzieci i młodzieży. Rozwiązania, które znajdują się w tej części terenu rekreacyjnego – urządzenia, przeszkody  – zostały wcześniej skonsultowane z młodymi miłośnikami sportów ekstremalnych – mieszkańcami miasta i gminy oraz regionu. Biorąc pod uwagę fakt, iż Bełchatowski skatepark to jeden z najbardziej profesjonalnych skateparków w regionie, stanowi on miejsce spotkań i zmagań młodych ludzi . Skateboarding (ang.)tak z angielskiego nazywana jest jazda na deskorolce – to aktywność, w której wykonuje się różne triki na deskorolce dlatego nawet dla osób jedynie oglądających poczynania Skaterów są emocjonujące. Zawody deskorolkowe rozgrywane są zazwyczaj w określonych kategoriach, za leżnie od przeszkód na jakich się odbywają: Bowl (zawody w bowl’u – w specjalnym betonowym wgłębieniu, przypominającym pusty basen), Vert (na drewnianych bądź betonowych rampach i mini-rampach), Skatepark (na zwyczajnych skateparkowych przeszkodach) oraz Street (na przeszkodach „naturalnych” stworzonych przez drobną lub średnią architekturę.